Översikt
Specifikation
H018IN00 V3

H018IN00 V3 Grundläggande information
| Panelmodell | H018IN00 V3 |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| H018IN00 V3-pris | Begär pris och ledtid |
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner |
H018IN00 V3 Optiska funktioner
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| luminans | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 12 o'clock |
| Svarhastighet | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Visningsvinkel | 45/45/60/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 65K/262K |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 9.5% (Typ.) |
H018IN00 V3 Mekaniska egenskaper
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| luminans | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 12 o'clock |
| Svarhastighet | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Visningsvinkel | 45/45/60/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 65K/262K |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 9.5% (Typ.) |
| Antal pixlar | 128(RGB)×160 |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.219×0.219 mm |
| Aktiv visning | 35.04(W)×28.032(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 32.2(W)×44.9(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 1.28 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 5:4 |
| Plattjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Massa | 3.60±0.20g |
| Yta | Hard coating |
H018IN00 V3 Elektronik Feature
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| luminans | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 12 o'clock |
| Svarhastighet | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Visningsvinkel | 45/45/60/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 65K/262K |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 9.5% (Typ.) |
| Antal pixlar | 128(RGB)×160 |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.219×0.219 mm |
| Aktiv visning | 35.04(W)×28.032(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 32.2(W)×44.9(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 1.28 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 5:4 |
| Plattjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Massa | 3.60±0.20g |
| Yta | Hard coating |
| Förare IC | COG Suggest NT3915 |
H018IN00 V3 Signalgränssnitt
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| luminans | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 12 o'clock |
| Svarhastighet | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Visningsvinkel | 45/45/60/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 65K/262K |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 9.5% (Typ.) |
| Antal pixlar | 128(RGB)×160 |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.219×0.219 mm |
| Aktiv visning | 35.04(W)×28.032(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 32.2(W)×44.9(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 1.28 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 5:4 |
| Plattjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Massa | 3.60±0.20g |
| Yta | Hard coating |
| Förare IC | COG Suggest NT3915 |
| Ingångsström | - |
| Inspänning | 2.8/2.8V (Typ.)(VCI/VCC) |
| Konsumtion | - |
| Signalgränssnitt | CPU |
H018IN00 V3 Backlight System
| Ett annat namn | H018IN00 V.3 |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| luminans | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Bra utsikt på | 12 o'clock |
| Svarhastighet | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Visningsvinkel | 45/45/60/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftläge | TN, Normally White, Transmissive |
| kromaticitet | - |
| Support Färg | 65K/262K |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 9.5% (Typ.) |
| Antal pixlar | 128(RGB)×160 |
| Arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.219×0.219 mm |
| Aktiv visning | 35.04(W)×28.032(H) mm |
| Sammantaget Dim. | 32.2(W)×44.9(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Total djup | 1.28 (Typ.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Bildförhållande (W: H) | 5:4 |
| Plattjocklek | 0.50+0.50 mm |
| Massa | 3.60±0.20g |
| Yta | Hard coating |
| Förare IC | COG Suggest NT3915 |
| Ingångsström | - |
| Inspänning | 2.8/2.8V (Typ.)(VCI/VCC) |
| Konsumtion | - |
| Signalgränssnitt | CPU |
| Lamptyp | No B/L |
| Belopp | - |
| Placera | - |
| Utbyta | - |
| Lampform | - |
| Lampans liv | - |
